Продавець Интернет-магазин "БаТаня" розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
3280 відгуків

Спасибо за обращение. Ваши заказы будут обработаны в ближайший рабочий день.

Зизифус посадка і догляд

Зизифус посадка і догляд

Посадка зизифуса

Зважаючи на те, що жожоба прийшла до нас з південних країн, вона є дуже теплолюбних рослиною, тому його садять в середині весни, коли мине загроза заморозків, а ґрунт добре прогріється. При посадці в осінній час коренева система не встигає адаптуватися до зими і рослина може загинути. Перед посадкою підготуйте яму розміром один метр кубічний, вийміть з неї весь грунт і змішайте його з гноєм і мінеральними добривами. Помістіть кореневу систему зизифуса в яму і укрийте шаром землі. Ущільніть і зволожити грунт навколо стовбура. Замульчуйте лунку органічними добривами для того, щоб деревце швидше адаптувалася і пустилася в зростання. Враховуючи того, що жожоба має розкидисту крону, висаджуйте їх на відстані не менше ніж 4 метри один від одного. Якщо ви хочете отримати плоди, слід висаджувати не менше трьох-чотирьох дерев, так як вони мають властивість запорошаться перехресним способом. Краще всього висаджувати унабі різних видів і строків дозрівання.

Для посадки підберіть відкрите світле місце, так як в тінистих або напівтінистих місцях зизифус не дасть потрібного врожаю і не буде цвісти. Так само місце повинно бути захищене від протягів і сильного вітру. Найкраще підготувати місце з південної або південно-західного боку ділянки біля стін будинків, які будуть закривати деревце від вітру.

Догляд за зизифусом

 

Зизифус відноситься до дуже невибагливим у догляді рослинам. Він легко переносить літню спеку і дефіцит вологи. Однак під час вкорінення молодого саджанця його слід періодично зволожувати. Слід враховувати, що краще недолити, ніж перелити, так як надмірна вологість дуже швидко призводить до загнивання коренів і появі хвороб. Під час дозрівання плодів деревце не поливають взагалі.

Так само догляд за жожобой включає регулярні розпушування грунту видалення бур'янистих трав, до яких китайський фінік ставиться негативно. Рослина підгодовують двічі на рік комплексними мінеральними добривами, наприклад, «Кристалон», який розводять у пропорції 15-20 грам на 10 літрів води. У період плодоношення підгодівлі роблять частіше. Для більш успішної зимівлі, зизифус удобрюють азотовмісними препаратами у весняний час і фосфорно-калійними в осіннє.

Следует учитывать, что первый год после посадки молодого саженца он развивается очень медленно, поэтому его не нужно подстригать для придания определенного вида или ускорения роста стеблей. Обрезку проводят, начиная со второго года жизни. Для этого все лишние ветки удаляют, оставляя 4-5 основных побега вокруг ствола. Главный стебель подрезают до 20 см, остальные ветки – до 15 см. Формируя дерево с открытой кроной, внутри которой нет главных побегов, вы увеличите урожайность и качество плодов. Так же часто оформляют крону в форме куста. Для этого всю прикорневую поросль удаляют или рассаживают. У процесі стрижки видаляють сухі, хворі і криві гілки, залишаючи лише самі здорові і міцні.

Підготовка зизифуса до зими

Зизифус относится к морозостойким растениям и способно переносить морозы до 25 градусов. Также он не боится весенних и осенних заморозков, так как цветет довольно поздно. Если зима выдалась морозной и бесснежной, некоторые побеги могут замерзнуть, однако в весеннее время после санитарной стрижки, с началом вегетативного роста растение быстро наращивает крону и возвращает свою декоративностью. Молодые саженцы нуждаются в особом уходе в осеннее время. Их окучивают, а верхушки стеблей оборачивают текстилем или другим укрывным материалом.

Плодоношение зизифуса

 

Для того чтобы увеличить количество плодов китайского финика, его следует выращивать при определенном микроклимате. В весеннее время вокруг кроны натягивают полиэтиленовую пленку высотой до трех метров, которую крепят к опорам. Следует учитывать, что формировать плоды зизифус способен лишь в возрасте 4-5 лет. Однако для получения обильного качественного урожая следует выждать 8-10 лет. Боковые ветви дают наибольшее количество завязи, поэтому кустарник формируют таким образом, чтоб провоцировать его к наращиванию именно боковых стеблей.

Цвітіння зизифуса починається в кінці травня – початку червня. Дерево покривається білосніжними квітами легкого пряного аромату, які приваблюють до себе комах. Цвітіння триває протягом двох місяців, після чого зав'язуються плоди. Одна рослина може принести 55-60 кг плодів щороку. Їх їдять сирими, заморожують, висушують або застосовують для приготування мармеладу і напоїв. У період плодоношення у рослин зберігається протягом 40-60 років. Середня тривалість життя зизифуса становить 130-150 років.

Інші статті
  • Ківі посадка і догляд
    Ківі посадка і догляд
    Ківі містять велику кількість вітаміну С, що важливо для підтримки імунітету і зміцнення стінок судин. Завдяки високому вмісту органічних кислот у ківі, організму легше протистояти застуді і грипу.
  • Умови вирощування граната
    Умови вирощування граната
    Гранат володіє вражаючим протизапальним ефектом,засіб проти раку молочної залози.може знизити кров'яний тиск,допомагає в боротьбі з артритом і болем у суглобах,покращує пам'ять

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner